Plovoucí podlahy

Plovoucí podlahu lze položit na jakýkoli povrch, který je suchý, rovný, tvrdý a pevný. Na rozdíl od ostatních podlahovin se plovoucí podlaha k podkladu nijak nelepí ani jinak nepřipevňuje – proto označení plovoucí. Tento druh podlahoviny se používá především v bytových prostorách. Pro své dobré vlastnosti je vhodná i v prostorách komerčních, které jsou daleko více zatížené.

Plovoucí podlahy dřevěné

Dřevěná nášlapná vrstva má kresbu nejrůznějších druhů dřev. Aby se dýha nepoškodila je chráněna vrstvou speciálních laků. V dnešní době existuje spousta druhů, které umožňují optimální kombinaci v oděru a elasticitě. Zvyšují i optické vlastnosti dřeva. Výhodou je možnost obnovení laku po letech používání. Dřevěné plovoucí podlahy vypadají ze všech plovoucích podlah opticky nejlépe a dají se snadno přelakovat. Jsou tak ozdobou každé místnosti. Navíc působí velmi teplým dojmem (na rozdíl od podlah laminátových).

Plovoucí podlahy laminátové

Výrobci laminátových podlah napodobují skoro k nerozeznání u svých dekorů dřevěné podlahy. Laminátové podlahy tak dostávají svou osobitost, co se týče rozmanitosti barev a struktur, ale i použitelností. Životnost laminátových podlah je v porovnání s dřevem mnohem kratší. Je třeba myslet na fakt, že laminátové plovoucí podlahy se nedají renovovat.

Výrobci

Kliknutím na jednotlivé obrázky se dostanete na vzorkovníky výrobců.

Ukázky realizací naší firmou